2014 m. liepos 2 d., trečiadienis

Prekyba kava populiari ir Lietuvoje


Jei ne labai žinote kokiose šalyse auginama kava, tai šiuo metu jų galima priskaičiuoti apie 76, iš kurių yra tokios kaip Pietų Amerika, Azijos bei Afrikos atogrąžų regionai, kuriuose kava auginama, prižiūrima ir išgaunama iš kavamedžių sėklų.
Kava yra labai tonizuojantis gėrimas, gal todėl ją pamilo visas pasaulis, nes pabudus ryte, budrumą ir energijos galima pasisemti būtent iš kavos gėrimo, kurių taip pat pasaulyje yra begalės. Su visokiausiais priedais, kvapikliais ir papildomomis sudedamosiomis dalimis. ir jei kam įdomu pabandysiu išvardinti kelias kavos rūšis, kad paskaitę galėtumėte sakyti, va va, šitą ir aną aš jau gėriau, o šitą geriu ir dabar ir ji labai skani bei man skaniausia :)
Taigi, kavos pupelių rūšys yra kelios, tai Arabika, Liberika ir Robusta. Kiekvienos jų atskirai neaprašinėsiu, nes tai užimtų labai daug erdvės ir kažin ar kas tiek skaitys. Galiu tik užsiminti, kad Arabika kava yra pailgų sėklų ir išgaunamas iš arabiško kavamedžio. Liberika nepasižymi populiarumu ir aukšta kokybe, todėl naudojama kavos papildams į sudėti. Robusta nėra tokia aromatinga kaip aukščiau įvardintos, bet prekyboje užima ketvirtadalį rinkos, kas suteikia šias pupeles auginantiems gauti ne mažai pajamų, kad ir už prastesnės kokybės kavos pupeles :)
Didmeninė prekyba kava yra išvystyta visame pasaulyje, nors galima sakyti atvirkščiai. Didmeninė prekyba vyksta visur, kur yra nutiesti keliai, geležinkeliai ir galima priplaukti laivais bei nusileisti lėktuvais. Suprantama, kad didmeninei prekybai kava nebūdinga skaičiuoti gramais ar po kilogramą. Ši rinka yra patraukli tik tiems prekeiviams, kurie perka ir parduoda mažiausiai kelias tonas ir žinoma, prekiauja kavos prekybos biržose, kuriose juda milžiniški pinigai ir pasakius milijonai, prekybininkai nusijuoktų. Todėl, kad kavos rinkoje svyruoja ne milžiniškos sumos, bet labai milžiniško, kas paprastiems žmonėms nėra suprantama ar suvokiama :)
Prekyba kava vyksta ir mūsų šalyje - Lietuvoje. Kiek žinau, kiekvienas didelis Lietuvos miestas turi savo didmenininkams skirtas bazes, iš kurių kava pasiekia parduotuves, turgus ir kitas prekyvietes. Bet suprantama, kad kiekiai mūsų šalies rinkoje nėra dideli, o kava prekiaujama jau nebe pupelėmis, bet jau sufasuotu produktu. Aišku, dalis prekyboje procento atitenka ir visokiausiom pupelėm, bet tai nėra tas arkliukas, kuriuo norėtų joti pasaulinio lygio prekybininkai. Todėl čia prekiauja vietiniai prekybininkai, kuriems kartais nusišypso sėkmė ir pavyksta susirasti prekeivių iš Rusijos, Ukrainos ar Baltarusijos, kurie norėtų įsigyti vieną ar kitą sunkvežimį kavos produkcijos. Kaip sako vienas mano pažįstamas, gyventi iš prekybos kava įmanoma, tereikia tik susikaupimo, kantrybės ir prekybinių įgūdžių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.